Medytacja dźwięku.

Muzyka do wieczornej medytacji dźwięku.
Zadajesz sobie pytanie jak medytować z dźwiękiem?
Czas jaki potrzebujesz to 10 do 30 minut. Mi medytacja dźwięku wychodzi najłatwiej jeśli chodzi o medytacje ze zmysłami. Być może dlatego, że po części jestem słuchowcem 🙂
Puść najpiękniejszą muzykę jaką masz. Możesz wybrać ulubione fragmenty lub zapytać znajomych jaka muzyka jest dla nich najpiękniejsza. Poszukaj jej na koncertach, recitalach, przesłuchaj taśmy dostępne w bibliotece. Następnie słuchaj tej wybranej muzyki, jeśli to możliwe, codziennie. Od dziesięciu do trzydziestu minut. Najlepiej byłoby gdybyś mógł codziennie umawiać się ze sobą o tej samej porze i przez co najmniej siedem dni kontynuować to ćwiczenie.
Usiądź wygodnie może między dwoma głośnikami. Postaraj się, żeby nikt ci nie przeszkadzał, byś mógł skupić całą uwagę na muzyce i był ze swymi uczuciami, bez względu na to, co się dzieje się wokół. Otwórz uszy i serce dla tej muzyki i zjednocz się z nią.
Słuchając muzyki, poddaj się całkowicie jej ruchowi i rytmowi. Poddaj ciało melodii i jej wibracjom. Daj się unosić. Słuchaj przez pewien czas, następnie ścisz trochę, a potem przez jedną lub dwie minuty słuchaj najciszej jak to tylko możliwe. Następnie przez trzy minuty siedź i słuchaj ciszy.
Słuchając, siedź wyprostowany. Jeśli chcesz, możesz skierować uwagę również na oddech, ale przede wszystkim niech muzyka będzie przedmiotem medytacji.
Może to być muzyka klasyczna, wokalna, jazz, muzyka brazylijska lub jakakolwiek inna. Ważne, żebyś ją lubił. Sprawdź czy potrafisz badać tę nową sferę doznań. To proste doświadczenie będzie miało pozytywny wpływ na praktykę innych technik medytacyjnych. Będzie ono również pomocne, w pokonaniu przeszkód, które spotkasz podczas praktyki. Jest prawdopodobne, że podczas słuchania muzyki będziesz próbował walczyć z pojawiającymi się myślami czy uczuciami; mimo to poddaj się muzyce, niech cię poniesie. Z czasem przywykniesz do spokojnego siedzenia podczas spotkań ze sobą i doznawania przyjemności.
Jest to doskonały sposób na rozpoczęcie medytacji. Możesz to robić tygodniami, miesiącami, a nawet latami, przez całe życie. Całkowite skupienie podczas słuchania, a potem wsłuchiwanie się w ciszę sprawia, że jest to doświadczeniem medytacyjnym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s