Kręgi kamienne w Odrach

Odry znajdują się niedaleko Czerska, miejscowości w powiecie Chojnickim w województwie Pomorskim. Jest to niewielka wieś, której historia powiązana jest z kręgami kamiennymi, które znajdują się w tutejszym lesie. Rezerwat Kamiennych Kręgów jest dobrze oznaczony i znaki drogowe powinny bez problemu doprowadzić do parkingu (uwaga: leśna droga oznaczona jest jako rowerowa, jednak turyści mogą wjeżdżać samochodami, jednak bardzo polecam przejść się leśną drogą – około 20 minut w jedną stronę).

odry-mapaRys. Mapa pokazująca usytuowanie Odr.

Odry-mapa2

Rys. Umiejscowienie rezerwatu przyrody Kręgi Kamienne w Odrach

W latach 50 XX wieku na podstawie rozporządzenia Ministra Środowiska i Gospodarki Drzewnej kamienne kręgi w Odrach zostały objęte ochroną – został utworzony rezerwat. Przez to być może dotrwały do czasów dzisiejszych.

Radiesteci stwierdzili na podstawie badań kręgów w Odrach, że ich ustawienie nie jest przypadkowe i doskonale wpasowuje się w radiestezyjną logikę. Twierdzą również, iż kamienne kręgi, szczególnie w Odrach i Węsiorach, charakteryzują się wyjątkowym nagromadzeniem energii. W Odrach rozmieszczenie kręgów odpowiada złotym i platynowym pasmom energetycznym. Częstotliwość tych pasm pokrywa się z widmem światła białego i jest nieszkodliwa dla ludzi oraz zwierząt (w przeciwieństwie do pasm szarych). Pasma te otaczają ziemię i przebiegają z północnego wschodu na południowy zachód. Przebieg ten zdeterminował układ astronomiczny istniejących w świecie kamiennych kręgów, wpisany jest w architekturę Majów i Inków oraz w przeszłości decydował o usytuowaniu… kościołów chrześcijańskich.

Kamienie ustawione w kręgi stanowią dla radiestetów ważną informację ze względu na tzw. promieniowanie kształtu. Jeśli w centrum koła, które promieniuje w kolorze białym, ustawiony zostanie kamień np. w radiestezyjnym kolorze niebieskim, nadaje on taki kolor całemu kręgowi. Każdy krąg ma inny kolor, zależny od tych radiestezyjnych kolorów kamieni, z jakich został zbudowany. Cżęść kręgów ma po dwa skupiska energii – oczka lub miniczakramy. Ustawione i spolaryzowane w odpowiedni sposób skupiają energię na kamieniu centralnym lub ponad nim. Kamienne kręgi tworzą zatem widzialny i niewidzialny krąg fal magnetycznych i elektromagnetycznych.

Według nich, przez kręgi w Odrach przebiegają linie geomantyczne, łączące wszystkie kręgi na Ziemi. Podobno kręgi odrowskie stanowią też odwzorowanie Hiad z gwiazdozbioru Byka. Analogicznie kamienne kręgi w Węsiorach odpowiadają gwiazdozbiorowi Plejad. Odbicie obu skupisk gwiazd w postaci kręgów jest odwrócone, niczym lustrzane odbicie. (…)

Radiestezyjne badania kręgów zupełnie inaczej niż naukowe określają ich wiek. Podobno kręgi powstały ponad 4000 lat temu i nie mają nic wspólnego z Gotami, lecz stanowią inteligentny przekaz istniejącej wówczas cywilizacji. [1]

Badania Leszka Mateli potwierdzają szczególną moc kamiennych kręgów w Odrach – osiąga ono 120 000 jednostek w skali Bovisa (promieniowanie zdrowego człowieka to około 6 500 jednostek, więc w Odrach mamy do czynienia z mocą niemalże boską..

odry8Rys. Plan sytuacyjny kręgów kamiennych w Odrach wg. Stephana z 1915 r.

nmsc- kolory kregow

Rys. Radiestezyjny plan Kamiennych Kręgów na bazie planu niemieckiego astronoma i mierniczego Paula Stephana w 1915 r.

Każdy krąg posiada właściwy sobie kolor. Ponadto przez całe założenie przebiegają pasma energetyczne – złote – przez krąg V w kierunku południowo zachodnim i północno wschodnim, oraz platynowe przechodzące przez krąg V i IX. Odpowiednie kolory radiestezyjne poszczególnych kręgów to:

1 – biały

2 – brązowy

3 – jasnozielony

4 – czerwony

5 – niebieski

6 – beżowo-złocisty

7 – zielony

8 – karminowy

9 – śliwkowy

10 – żółto-złocisty

11 – —

12 – —

Na terenie rezerwatu znajduje się miejsce o bardzo dużym natężeniu energii – sięga ono 120 000 jednostek w skali Bovisa. Jest nim Elipsa oznaczona na poniższym planie (znajduje się w pobliżu kręgu X). Warto przysiąść tam na chwilę na ławce, aby się doenergetyzować.

nmsc-odry7Rys. Umiejscowienie kręgów i Elipsy.

Szczególna energia skupia się także w kręgu V znajdującym się na przecięciu pasm energetycznych. Krąg ten emituje niebieską energię, sprzyja medytacji i wyciszeniu.

Bardzo dużo teorii powstało na przestrzeni lat dotyczących kamiennych kręgów. O znaczeniu kręgów pisze także Pani Zofia Piepiórka, której artykuł dostępny jest pod poniższym adresem:

https://pl-pl.facebook.com/notes/zofia-piepi%C3%B3rka/mapa-zasi%C4%99g-strefy-3c-123-czyli-aktywny-system-obronny-ziemi-poszukiwany-czakram/504036236288920

Bibliografia:

[1] Breske A., Breske Z., Ellwart J.: Kamienne Kręgi Gotów. Małe vademecum turysty, Wydawnictwo REGION, Gdynia 2004-2011.

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s